Záchovná stomatologie

ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE

Záchovné stomatologie se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou zubního kazu a jeho komplikací (endodontické ošetření) u stálých zubů. Dále se zabývá estetickými korekcemi tvaru zubů např. po skončené fixní ortodontické léčbě, preprotetickými dostavbami devitalizovaných (neživých) zubů pomocí sklovláknových čepů a kompozitu.
Dle moderních protokolů rovněž ošetřujeme nejrůznější typy úrazů zubů. (zlomeniny, luxace = poranění zubů – od mírného naražení až po úplné vyražení zubu ze zubního lůžka, ev. z úst.)
Ve výplňové terapii se používá nejmodernější plastické výplňové materiály (amalgám, kompozit, skloinomerní cement).

Prevence

Prevence je základní a ve své podstatě nejdůležitější součást celého zubního lékařství. Pro udržení zdravých zubů a krásného úsměvu má preventivní stomatologie zásadní význam. Pouze dodržování správných postupů preventivní stomatologie, která zahrnuje péči o dutinu ústní, zejména odstraňování zubního plaku, se dá předejít často nevratným nebo těžce odstranitelným škodám na Vašem chrupu a ústní dutině.
Prevence je zajišťována i formou pravidelných zubních prohlídek. Cílem preventivní prohlídky je nejen chrup, včetně mezizubních prostor, ale také jazyk, sliznice a dásně. Součástí preventivní prohlídky je základní hygiena, zubní kámen, pigmenty a skvrny na zubech. Je to i odhalování ortodontických anomálií, vývojových poškození chrupu apod.

Diagnostika

Včasná detekce zubního kazu a dalších problémů v ústní dutině usnadňuje následnou péči a zmenšuje zásah při jejich odstranění. Mezi základní diagnostické metody patří vizuální vyšetření pomocí vyšetřovacích nástrojů, ale v naší ordinaci používáme i moderní vyšetření pomocí přístroje DiagnoDent, který nepracuje s ionizujícím zářením, a proto se může používat u těhotných žen a dětí.  K základnímu vybavení naší zubní ordinace patří intraorální zubní rentgen Planmeca Intra jehož výrobcem je finská firma Planmeca, která v současné době udává trend v dentální radiografii. Rentgen zhotoví kvalitní intraorální snímek s minimální radiační zátěží pacienta. Pro kvalitní zobrazení používá vysoce citlivé moderní receptory obrazu (filmy a zejména digitální senzory).

Léčba zubního kazu

Začínající povrchový zubní kaz v zubní sklovině je možno řešit neinvazivně, která spočívá v remineralizaci zubní skloviny, tedy v posílení integrity zubu. Zubní lékař při tomto ošetření nanáší na zub různé fluoridační pasty. Fluorid by měl být schopen znovuobnovit poškozenou sklovinu.
Pokud jde o pokročilejší zubní kaz, který už pronikl do zuboviny, kde už fluoridace nepomůže, je třeba odstranit zubní kaz jeho odvrtáním a vzniklý prostor vyplnit náhradním materiálem, zaplombovat. K tomuto účelu používáme bílou kompozitní výplň. Léčení zubního kazu je ukončeno pečlivým dobroušením výplně, jejím vyleštěním.

Záchovná stomatologie

NAPLÁNUJTE SI SVOU NÁVŠTĚVU U ZUBNÍHO LÉKAŘE NYNÍ.

FORMULÁŘE PRO PACIENTY

Formulář, který vyplňuje každý nový klient si můžete stáhnou, vytisknout a vyplnit  v klidu doma a ušetřit si tak čas při jeho vyplňování na naší recepci.

POJIŠTĚNÍ

Nechceme být omezováni zdravotními pojišťovnami v tom, co nabízíme našim pacientům. Chceme provádět kvalitní ošetření s použitím kvalitních materiálů. České zdravotní pojišťovny totiž neproplácejí jinou než solidární péči a její standard není vždy podle Vašich představ. Nemáme proto uzavřenou smlouvu s žádnou českou zdravotní pojišťovnou.

MOŽNOSTI PLATBY

Platby lze provézt hotově nebo kartou, v některých případech bankovním převodem.

POŽÁDEJTE O TERMÍN

Vyplňte níže uvedený formulář a my Vás budeme kontaktovat během pracovní doby. Pokud máte akutní zubní problém, zavolejte prosím na telefonní číslo +420 737 634 662.

Naléhavá péče je poskytována obvykle v rámci pracovní doby ve stejný den.

Werichova 1145/23

150 00 Praha 5

+420 737 634 662

Objednejte se!

+420 732 326 365

Pro anglický jazyk

Náš E-mail

info@familydentist.cz