Implantologie

STOMATOCHIRURGIE A IMPLANTOLOGIE

Zubní implantáty

Skrýváte svůj úsměv kvůli nepřehlédnutelným mezerám mezi zuby? Nedůvěřujete stabilitě své zubní protézy? Máte potíže při žvýkání? Pokud je odpověď "ano", pravděpodobně potřebujete zubní implantáty. Implantáty vypadají a působí přirozeně, až docela zapomenete na chybějící zub.

Chybějící a poškozené zuby jsou běžným problémem. Někteří lidé trpí nepohodlím a svalovým napětím při používání zbývajících zubů. Při ztrátě zubů se vaše čelistní kost ve skutečnosti propadá a na základě vědeckého výzkumu nyní víme, že zubní protézy tento proces urychlují. To následně ovlivňuje svalový tonus obličeje, protože se snižuje kostní oporu pro rty a tváře, a jak postupně stárneme, rty a spodní část obličeje povisnou. Tím stárnutí ovlivňuje celkový vzhled obličeje.

Možná vám nechybí jenom zuby, ale i něco jiného. Přirozený úsměv, sebedůvěra, neschopnost přijímat potravu. Ale nemusí to tak být.

Zubní implantát je malý výrobek z titanu, který slouží jako náhrada kořenové části chybějícího zubu v ústní dutině. Implantát se umístí do kosti horní nebo dolní čelisti. Vaše kosti se pak zhojí těsně kolem implantátu, který pak slouží jako kotva pro váš náhradní zub. Zubní implantáty mohou být použity k nahrazení jednoho nebo mnoha chybějících zubů. Implantáty jsou alternativním řešením oproti klasické konvenční protetice v podobě můstků a snímatelných náhrad. Implantáty jsou bezpečné, netoxické a biokompatibilní. První implantáty byli vyrobené před více než třiceti lety, a v průběhu 10 let se vyvinuly natolik, že dnes je 95% úspěšnost při jejich použití. Nyní se považují za prvotní možnost řešení chybějícího zubu. I do budoucna budou mít implantáty velké využití při nahrazování mezer mezi zuby. Implantáty jsou oporou pro nasazení náhradních zubů, přičemž vypadají, působí a fungují jako vlastní zuby. Zubní implantáty také zachovávají integritu struktury a vzhledu obličeje a snižují nepříjemnosti spojené se ztrátou zubů nebo při nošení snímatelných náhrad.

Zubní implantáty představují efektivní a dlouhodobé řešení v případě chybějících zubů. Implantáty poskytují větší strukturální podporu a vydrží déle než jakýkoliv můstek nebo zubní protéza. Používá se jako nejsilnější a nejbezpečnější umělý kořen, na který se nasazují nové zuby. Postup zavedení zubních implantátů se obvykle provádí ve třech krocích: vložení implantátu, osseointegrace (hojení čelisti) a nasazení nového zubu nebo zubů.

Co je to zubní implantát?

Zubní implantáty jsou chirurgicky vpraveny do čelistní kosti. Nahrazují chybějící nebo vytrhnuté zuby. Jakmile dojde k osseointegraci, lze vytvořit definitivní korunku, můstek nebo zubní protézu. Dočasně vám vyrobíme estetickou provizorní zubní náhradu nejvyšší kvality. Tradičně je umístění implantátů vícestupňovou procedurou. Nicméně je v některých případech možný i jednorázový zákrok při zavedení implantátu s dočasnou korunkou.

Proč se používají?

Používání implantátů a osseointegrace je dokumentováno téměř 30 let. Tato možnost je také podpořena množstvím vědecké literatury a klinickými zkušenostmi.

Implantáty můžou:
• Nahradit jeden nebo více chybějících zubů bez vlivu na sousední zuby.
• Nahradit můstek a nahradit vyjímatelnou zubní protézu.
• Zafixovat zubní náhradu.

Kdo je vhodný kandidát na zubní implantáty?

Každý, komu chybí jeden nebo více zubů kvůli zranění, nemoci nebo zubnímu kazu, může být vhodným kandidátem na zubní implantáty. Pokud chybí jeden, několik nebo všechny zuby, zubní implantáty ve spojení s korunkou nebo můstkem můžou tyto chybějící zuby nahradit. Někdy starší pacienti projevují obavu, že jejich věk může zabránit tomu, aby využívali výhody, které dentální implantáty nabízejí. Rozhodujícím faktorem je ovšem zdraví, ne věk. Pokud jste byli dost zdravý na to, že jste si nechali zub vytrhnout, jste pravděpodobně dost zdravý i na zubní implantáty. Váš zubní lékař rozhodne po klinickém zhodnocení vaší zubní a zdravotní anamnézy jestli jste vhodným kandidátem na zubní implantáty. Také vám zodpoví na všechny vaše otázky.

Jak dlouho bude zákrok trvat?

Délka zákroku závisí na vaši konkrétní situaci. V dnešní době je často možné získat několik dobře fungujících a esteticky vypadajících zubů během několika dní. V některých případech může být nutné před dokončením zubní náhrady počkat déle, aby se dosáhlo optimálního výsledku.

Zákrok

Počáteční konzultaci, posouzení a plánování zákroku vám poskytneme. Následně s vámi důkladně projednáme možnosti, které jsou pro vás vhodné. Vyhotovíme předoperační snímky, můžete potřebovat specializované zobrazení pomocí počítačové tomografie. To umožní zubnímu lékaři provést 3D rekonstrukci čelistí, což umožní si zákrok dokonale naplánovat pro dosažení nejlepšího výsledku.
Pokud kolem implantátu není dostatečné množství kosti v dostatečné kvalitě, osseointegrace, jeho dobré zahojení bude ohroženo. Vzhledem k tomu, že toto je klíč k úspěchu, může být zapotřebí dostavba kosti, augmentace, která vytvoří optimální podmínky pro implantát. V počátečních fázích s vámi zubní lékař probere všechny možnosti.
Umístění jednoho implantátu je poměrně nepatrný a rutinní zákrok prováděný při lokální anestezii nebo podání sedativ, přičemž mnoho pacientů uvádí, že je to méně náročné než vytrhnutí zubu. Dočasně vám vyrobíme estetickou provizorní zubní náhradu.

Mnoho postupů při práci s implantáty si vyžaduje i druhou fázi; to zajistí úspěšnou osseointegraci implantátu. Při lokální anestezii se implantát odhalí a za několik dní se provede otisk na definitivní korunku.
Při Vaší příští návštěvě je opatrně odstraněna provizorní zubní náhrada a vyzkouší se definitivní korunku nebo můstek. Po úspěšném vyzkoušení implantátu, pokud jste spokojeni s jeho vzhledem a velikostí, zubní lékař ho zafixuje cementem.

Zubní implantáty

NAPLÁNUJTE SI SVOU NÁVŠTĚVU U ZUBNÍHO LÉKAŘE NYNÍ.

FORMULÁŘE PRO PACIENTY

Formulář, který vyplňuje každý nový klient si můžete stáhnou, vytisknout a vyplnit v klidu doma a ušetřit si tak čas při jeho vyplňování na naší recepci.

POJIŠTĚNÍ

Nechceme být omezováni zdravotními pojišťovnami v tom, co nabízíme našim pacientům. Chceme provádět kvalitní ošetření s použitím kvalitních materiálů. České zdravotní pojišťovny totiž neproplácejí jinou než solidární péči a její standard není vždy podle Vašich představ. Nemáme proto uzavřenou smlouvu s žádnou českou zdravotní pojišťovnou.

MOŽNOSTI PLATBY

Platby lze provézt hotově nebo kartou, v některých případech bankovním převodem.

Werichova 1145/23

150 00 Praha 5

+420 737 634 662

Objednejte se!

+420 732 326 365

Pro anglický jazyk

Náš E-mail

info@familydentist.cz